Kilpailutuloksia

Erityismaininta

M50 Joukkue SM
Keimola Golf
14.-15.9.2019
Sija: 1. Keimola Golf
Joukkue: Jukka Lehtonen, Ari Eloranta, Jari Vänskä, Marko Matikka, Aki Kosonen

M50 Joukkue SM-kilpailu pelattiin 14.-15.9.2019 Keimolassa Saraksella. Lauantain paripelit olivat odotetun tiukkoja ja sijoitukset muuttuivat tiuhaan. Sääolosuhteita voitaneen kuvailla haastaviksi kun päivän aikana nautittiin välillä lämpimästä auringosta tyynessä kelissä ja toisaalta kastuttiin sadekuuroissa ja taiteiltiin kovissakin puuskissa. Tuloslistassa päivän selvitti parhaiten kotikentällä pelannut Keimolan joukkue.

Sunnnuntaina kilpailua ei sateen vuoksi ollut mahdollista jatkaa vaan singlepelit jouduttiin perumaan. Keimolan joukkue voitti siis suomenmestaruuden lauantain tulosten perusteella. Toiseksi sijoittui Sarfvik Golf ja kolmanneksi Golf Talma. Onnittelut kaikille palkituille!

Kilpailijoilta saatiin paljon positiivista palautetta kentän kunnosta sekä varsinkin vapaaehtoisten toiminnan osalta. Iso kiitos heille!

Lue lisää…
Tulokset

 

Ladies European Tour
Estrella Damm Ladies Open
26.-29.9.2019
Sija: 3. -3 71 70 67 73 281

Ladies European Tour
Lacoste Ladies Open de France
Golf du Medoc – Chateaux Course
19.-22.9.2019
Sija: 36. Nuutinen, Sanna +7 67 73 78 73 291

LET Access Series
WPGA International Challenge 2019
12.-14.9.2019
Sija: T13 Nuutinen, Sanna 75 67 74 216
Huomioitavaa erityisesti, että Sanna on nyt LET Access Series Order of Merit listalla toisena ja taistelee siis vielä LETASin voitosta. Kisoja on vielä 2 kpl jäljellä.

2019 European Senior Men’s Team Championship
Rungsted Golf Klub; Denmark
03.09.2019 – 07.09.2019
Joukkueessa mukana Keimolan Jukka Lehtonen. Suomen sijoitus 13.

LET Access Series
Scandic PGA Championship, Allerum Golfklubb
29-31.8.2019
Sija: T31 Nuutinen Sanna -2 67 72 75 214

Dual LETAS/LET
Tipsport Czech Ladies Open
23-25.8.2019
Sija: T2 Nuutinen Sanna, -8 67 70 71 208

LET Access Series
Bossey Ladies Championship 2019
14-16.8.2019
Sija: 13. Sanna Nuutinen +2 71 74 70

Let Access Series
Amudi Czech Ladies Challenge 2019
1.-3.8.2019
Sija: 1. Sanna Nuutinen -7 72 69 68 209 

ESGA Seriors Team Championship and Cup
Celtic Manor
1.8.2019
3. Suomi +97 316 311 322 949
Joukkueessa mukana Jukka lehtonen +20 79 77 77 233

Ribeira Sacra Patrimonio de la Humanidad International Ladies Open
Augas Santas Balneario & Golf Resort
11.7-13.7.2019
Sija: 31. Sanna Nuutinen +7 72 67 78 217

XXVII Niitvälja Karikas 2019
Niitvälja Golfiklubi Viro
28.6.2019 – 30.6.2019
Sija: 1. Ilari Saulo -2 72 71 71 214

2019 Europen Seniors´ Championship
Golf Patriziale Ascona Sveitsi
Sija 42. Jukka Lehtonen, +7/220

Viaplay Ladies Finnish Open
Messilä Golf
6.6.2019 – 8.6.2019
Sija 4. Sanna Nuutinen, -2/214

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Audi PGA Finnish Tour karsinta 2020
Vuosaari Golf
28.-29.09.2019
Sija: 19 Niko Joenperä +19 85 78 163

Vierumäki Tour Final
Vierumäen Golf, Cooke
13.09.2019 – 15.09.2019
Sija: T26 Hietanen Jani +5 72 74 74 75 221
Sija: MC Diomin Oliver +10 77 77 154
Sija: MC Joenperä Niko +26 82 88 170

Finnish Tour IV, Peuramaa Golf
Peuramaa Golf, Porkkala
23.08.2019 – 25.08.2019
Sija: T35 Jani Hietanen +14 78 76 76 230
Sija: MC Niko Joenperä +24 86 82 168

Audi PGA Finland Championship 2019
Vuosaari Golf
26.6.2019
Sija: 25. Juha-Pekka Peltomäki +24 83 77 80 240

NRG Open 2019 by Veikko Salli
Nokia River Golf, Rock
13.6.2019-15.6.2019
Sija 28. Jani Hietanen, +2/218
Sija 42. Ilari Saulo, +5/221

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M50 Joukkue SM
Keimola Golf
14.-15.9.2019
Sija: 1. Keimola Golf
Joukkue: Jukka Lehtonen, Ari Eloranta, Jari Vänskä, Marko Matikka, Aki Kosonen

SM Reikäpeli M70
Hirvihaara
31.8.2019
Sija: 2. Veikko Niemikorpi

SM Reikäpeli, M50
Tammer-Golf
23-25.8.2019
Jukka Lehtonen, Kierros 2
Jari Vänskä, Kierros 2  

Junioreiden SM-Joukkuekilpailu
Hill Side Golf Golf
31.7.2019 – 2.8.2019
Joukue Sija: 10
Joukkueesa:
6. Nelli Halonen +10 78 74 152
7. Oliver Diomin +12 76 78 154
16. Viljami Blomerus +25 87 80 167
20. Veeti Puumalainen +28 83 87 170
T26. Max Tiilikainen +35 88 89 177
T35. Aada marttunen +42 95 89 189
40. Kerttu Marttunen +51 98 95 193

M70 SM-lyöntipeli Tour 3
Ruuhikoski Golf
24.-25.7.2019
Sija: 1. Veikko Niemikorpi +10 80 74 154
Sija: T69 Erkki Rantanen +43 90 97 187

SM-lyöntipeli N50 / N60 / N65 / N70
Salo Golf
24.-25.7.2019
Sija: N50 T14 Sointu Lassila +19 81 80 161
Sija: N60 6. Lea Hatunen +29 86 85 171
Sija: N70 T5. Sirpa Tuisku +36 92 86 178
Sija: N70 8. Liisa Eerola +40 90 92 182

Fujitsu FJT 7. Reikäpeli SM – Tytöt 18v
Suur-Helsingin Golf
23.-25.7.2019
Sija: 3. Nelli Halonen

SM-Lyöntipeli 2019
Vaasan Golf
17.-20.7.2019
Sija: 1. Ilari Saulo -15 67 68 70 68

M60 SM-lyöntipeli Tour 3
Peuramaa Golf
13.-14.7.2019
Sija: T57 Ari Hatunen +26 86 85 170
Sija: T75. Markku Pienimäki +29 84 89 173
Sija:
T87. Vesa T. Maukonen +32 90 86 176

SM-lyöntipeli Mid Tour
Pickala Golf
12.-14.7.2019
Sija: 6. Juha Kolari +3 72 72 75 219
Sija: T39 Sami Hämäläinen +17 78 75 80 233
Sija: T53 Marko Halonen +21 79 81 77 237
Sija: T74 Ville Itkonen +29 81 80 84 245

SM-lyöntipeli, M50
Golf Talma
5.-7.7.2019
Sija 3 Jukka Lehtonen, Par 74 70 72 216
Sija T31 Ari Eloranta, +18 77 77 80 234

M80 SM Lyöntipeli
Helsingin Golfklubi
2.7.2019
Sija: 14. Reijo Eerola +18 89

Joukkue SM
Espoo Ringside
19.6.2019 – 20.6.2019
Sija 7. Keimola Golf, Jani Hietanen, Jukka Lehtonen, Ilari Saulo, Ilari Puumalainen

Naistet Mid Joukkue-SM 2019
Nevas Golf
15.6.2019-16.6.2019
Sija 8. KGV / Minna Jäppinen, Sointu Lassila, Maija Patjas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mid Tour karsinta 2020
Porvoo Golf – Borgå Golf
28.09.2019
Sija: T9 Lauri Hyytiäinen +10 82
Sija: 67 Mikko Granqvist +26 98

Mid Tour Miehet Joukkue SM
Kankaisten Golf
21.-22.9.2019
Sija: 6. Keimola Golf Joukkueessa mukana:
Peltomäki Juha-Pekka; Mäkinen, Joonas; Kolari, Juha; Itkonen, Ville; Karjalainen, Toni

Mid Tour & Ladies Mid Tour 7 Finaali
Aulangon Golfklubi
07.09.2019 – 08.09.2019
Miehet
T19 Peltomäki Juha-Pekka, +5 77 72 149
T19 Mäkinen Joonas, +5 75 74 149
T19 Halonen Marko, +5 75 74 149
T36 Kolari Juha, + 9 71 82 153
T59 Itkonen Ville +15 85 74 159
T85 Hämäläinen Sami +27 87 84 171
87. Rainemo Niko +31 81 94 175
Naiset
15. Patjas Maija +36 85 95 180

MID Tour miehet
Espoon Golfseura
10.8-11-8.2019
T16 Kolari, Juha +10 75 79
T36 Mäkinen, Joonas +17 76 85
T53 Itkonen, Ville +21 83 82
T59 Rainemo, Niko +22 82 84
T59 Heimonen, Mikko +22 86 80
T78 Reynish, Stuart +33 86 91

MID Tour naiset
Gumböle Golf
10.8-11.8.2019
T16 Patjas, Maija +32 83 89

Ladies Mid Tour 3
St. Laurence Golf
6.7.2019 – 7.7.2019
Sija: T18. Maija Patjas +46 95 95 190

Mid Tour 3 (Linna Golf)
Vanajanlinna Golf & Country Club
15.6.2019 – 16.6.2019
2. Juha Kolari, -4 71 69 140
T7 Juha-Pekka Peltomäki, +1 72 73 145
T14 Joonas Mäkinen, +5 74 75 149
T66 Stuart Reynish, +19 80 83 163
74. Mikko Heimonen, +21 80 85 165

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N60 / N70 Tour 3
Tuusula Golf
16.6.2019
N60 Sija: T2 Riitta Salonen -2 69
N60 Sija: T26 Lea Hatunen +11 82
N70 Sija: 2. Sirpa Tuisku Par 71
N70 Sija 5. Liisa Eerola +2 73
N70 Sija: 10. Ritva Sjöman +5 76
N70 Sija: T17 Kaarina Ijäs +7 78
N70 Sija: T23 Silja Heinämäki +8 79

OnGolf Finnish Senior Tour M50
Pickala Golf
29.6.2019 – 30.6.2190
2. Jukka Lehtonen +1 73 72 145
25. Jari Vänskä +11 76 79 155
41. Ari Eloranta +14 84 74 158

OnGolf Finnish Senior Tour N50
Pickala Golf, Park
29.6.2019 – 30.6.2019
19. Sointu Lassila +22 83 83 166
30. Lea Hatunen +27 87 84 171

M75 Tour 2. osakilpailu hcp lp
Tawast Golf
12.6.2019
1. Reijo Eerola -4 68
T43 Kyösti Peltola +8 80
T56 Ahti hiironen +12 84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fujitsu Finnish Junior Tour Karsinta 2020
Peuramaa Golf
21.-22.09.2019
Sija: 19. Marttunen, Aada +36 94 85 179

Koululiikuntaliiton Mestaruuskilpailu 2019
Nokia River Golf
13.9.2019
Pojat 13 SCR(PB) sarjassa sijoitukset
Sija: T5 (18) Puumalainen, Veeti
Sija: T23 (38) Hämäläinen, Vertti
Sija: (71) Järvinen, Aleksi

Pojat 16 SCR (PB)
Sija: T39 (48) Pykönen, Oskari
Tytöt 13 SCR
Sija: 5 Marttunen, Kerttu
Sija: 7 Hämäläinen, Erika
Tytöt 13 PB
Sija: 1 Väänänen, Emma
Tytöt 16 SCR(PB)
Sija: T5 (7) Marttunen, Aada

Fujitsu Finnish Junior Tour 10. Final
Golf Pirkkala
07.09.2019 – 08.09.2019
Pojat
Sija: 55. Diomin, Oliver +32 80 81 87 248
Tytöt
Sija: T15 Halonen, Nelli, +27 79 83 81

Future Liiga (Seurat) Finaali
Aurinko Golf,
31.8.-01.09.2019
Sija: 2. Keimola Golf, +35 226 241

Future Liiga Finaali,
Aurinko Golf,
31.8.-01.09.2019
Pojat 12v.
Sija: 2. Puumalainen, Veeti, +13 78 79 157
Sija: 9. Hämäläinen, Vertti +45 89 100 189
Pojat 16v.
Sija: 2. Diomin, Oliver, +3 68 79 147
Sija: T6 Blomerus, Viljami +12 77 79 156
Sija: T20 Pykönen, Oskari, +20 81 83 164
Sija: 36 Tiilikainen, Max, +32 87 89 176
Tytöt 16v.
Sija: T16 Marttunen, Aada, +32 87 89 176
Sija: 19. Marttunen, Kerttu, +43 100 87 187

Future Tour 7: Etelä-Itä (ViG)
Virvik Golf
25.8.2019
Sija: 1, Heifeldt / Puumalainen, Par, 23 25 24 72
Sija: T5, Marttunen / Pykönen +4 24 25 27 76
Sija: T10, Marttunen / Hämäläinen +11 27 26 30 83
Sija: 20, Järvinen / Hämäläinen +24 30 35 31 96
Sija: 21 Saneri / Väänänen +29 31 33 37 101

Fujitsu Finnish Junior Tour 9
Salo Golf
24-25.8.2019
Sija: T24 Oliver Diomin +11 75 78 153

Fujitsu Finnish Junior Tour 8
Koski-Golf
6.-7.8.2019
Tytöt / Sija: T5. Nelli Halonen +9 73 82 155
Pojat / Sija: T42. Oliver Diomin +11 77 84 161

Junior Challege Tour 6.
Suur-Helsingin Golf
29.7.2019
Pojat sija: T4 Viljami Blomerus +5 76
Tytöt sija: T7 Aada Marttunen +19 90

Fujitsu Finnis Junior Tour 6
Karelia Golf
9.-10.7.2019
Pojat / Sija: 15. Oliver Diomin +10 77 77 154
Tytöt / Sija: T15. Nelli Halonen +21 81 84 165

Future Tou 5. Etelä-Itä
Kullo Golf Club
9.7.2019
Easy 9
Sija: 6. Erica Naveri +1 19
Sija: T16 Aleksi Järvinen -9 10

Junior Challenge Tour 4
Tuusulan Golfklubi
1.7.2019
Tytöt / Sija: 9. Aada Marttunen +20 91
Pojat / Sija: 1. Oliver Diomin Par 71
Sija: 22. Viljami Blomerus +13 84

Fujitsu Finnish Junior Tour 5. Lyöntipeli SM – 18v. & 21v.
Nurmijärven Golfklubi
26.-28.6.2019
Tytöt 18v. / Sija: 7. Nelli Halonen +26 77 82 83 242
Pojat 18v. / Sija: MC Pauli Huhtamella +38 88 94 182

Finnish International Junior Championship hosted by Mikko Ilonen
Vierumäki Golf Club, Cooke Course
26.-28.06.2019
Pojat 14 v. / Sija: 28. Veeti Puumalainen, +43 81 89 89 259
Pojat 16v. / Sija T21. Oliver Diomin +19 74 79 82 235

Junior Callenge Tour 3
Nurmijärven Golf
10.6.2019
Tytöt / Sija: 2. Nelli Halonen, +9 81
Pojat / Sija: 18. Oliver Diomin, +14 86
Sija: 21. Viljami Blomerus, +17 89